Jau šį penktadienį Vilniuje prasideda tradicinė Būsto mugė, kurioje sėkmingiausi Lietuvos nekilnojamo turto vystytojai diskutuos aktualiomis šio sektoriaus temomis ir pristatys savo įgyvendinamus projektus.
18-ąjį kartą vyksiančiame renginyje nestigs pirmų kartų – Būsto mugėje savo projektus pristatys rekordinis skaičius rinkos dalyvių, renginys pirmą kartą vyks prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, truks net dvi dienas ir bus nemokamas.
Būsto prieinamumo rodikliai prastėja
Renginį organizuojančios Lietuvos nekilnojamo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje ir Europoje būsto prieinamumas kasmet mažėja.
„Prastėjantys būsto įperkamumo rodikliai ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje šiandien diktuoja naują darbotvarkę, kuri aktuali tiek būsto ieškantiems, tiek NT verslui, tiek ir viešajam sektoriui. Todėl Būsto mugės programoje daug dėmesio bus skirta būtent būsto įperkamumo temai, situacijos sprendimams ir alternatyvoms,“ – artėjant Būsto mugei kalbėjo LNTPA vadovas.
Šeštadienį, 15:50 val., pranešimą tema „Mano namai – mano tvirtovė“ skaitys „NewReal“ įmonių grupės vadovas ir „Lapino namų“ kvartalų koncepcijos autorius Juozas Lapienis.
Inovatoriškai dirbanti bendrovė pirmoji Lietuvoje pradėjo keisti įsisenėjusius ir realybės neatitinkančius stereotipus apie gyvenimą individualiame name.
„Pirma ir pati didžiausia prieinamumo problema – kaina. Vilniuje erdvūs trijų–keturių kambarių butai yra tiesiog neįkandami absoliučiai daugumai jaunų šeimų. Tada šeimos atsigręžia į namus, bet čia susiduria su kitomis prieinamumo problemomis, – pastebi įmonės vadovas. – Pirmiausia susiduriama su įsirengimo ar statybos rūpesčiais ir, galiausiai, galimybėmis rasti namą tvarkingame kvartale su visa būtina infrastruktūra. Namai turi būti ramybės uostas, kuriame norisi leisti kuo daugiau laiko. Esame čia tam, kad atlieptume šį poreikį.“
Gyventi „amžinose statybose“ – nebūtina
Pranešimo metu bus nuosekliai apžvelgtos problemos, su kuriomis dažniausiai susiduriama pradėjus galvoti apie gyvenimą individualiame name:
Realybė tokia, kad statybos yra sunkus darbas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir priežiūros. Jeigu žmogus nusiperka sklypą ir pats organizuoja statybas, tai yra darbas pilnu etatu. Dėl prasidėjusių statybų dažniausiai nukenčia pagrindinis žmogaus darbas, o laiko šeimai ir asmeniniam laisvalaikiui tiesiog nebelieka. Trumpai tariant, žmogus perdega emociškai, nebetelpa į planuotą biudžetą, o tai sukuria dar daugiau problemų“, – sako jis.
Pasak NT bendrovės vadovo, šių problemų galima lengvai išvengti:
„Mūsų esminė filosofija – namas turi tarnauti žmogui. Vergauti namui tikra nebūtina, jeigu nuo pat pradžių priimi teisingus sprendimus. Namų tvarkai užtikrinti rekomenduojama rinktis vieno aukšto namo išplanavimą – taip išvengsite nelabai naudingų erdvių, o viso namo grindų valymą galima bus patikėti „robotukui“. Taip pat name erdvės dažniausiai daug daugiau, nei panašios kainos bute, o erdvė namuose suteikia galimybę kiekvienam daiktui atrasti savo vietą, tai palengvina buitį ir priežiūrą. Apie vejos pjovimą, langų valymą ir pan. taip pat galima pamiršti, jeigu investuojama į automatizuotus buities pagalbininkus, kurie yra palengvinę jau ne vienos šeimos gyvenimą.“
Sukuriama patogi infrastruktūra
Miesto šurmulį į ramų priemiesčio gyvenimą ryžtasi iškeisti vis daugiau sostinės gyventojų. Pasak eksperto, lietuviai pradeda suprasti, kad gyvenimas name ne įpareigoja, o išlaisvina:
„Nebereikia klausyti šeimos narių ir artimųjų, kurie namus statėsi prieš kelis dešimtmečius, patarimų ir problemų, kada technologijos nebuvo pažengusios, o dauguma namų buvo dviejų ar daugiau aukštų ir neracionalaus išplanavimo. Mūsų išskirtinumas – sumaniai ir tvariai suprojektuoti namai, pilna–personalizuota apdaila, tolygiai vystomi kvartalai. Visos gatvės asfaltuotos ir apšviestos, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, šalia yra parduotuvės, vaikų darželis, mokykla, sporto aikštynai ir visa kita, ko reikia šiuolaikiniam žmogui.“
Apibendrindamas, įmonės vadovas akcentavo ir finansinę naudą:
„Mūsų kainodara yra labai aiški, todėl žmogus gali tiksliai suvokti, įsivertinti prisiimamus finansinius įsipareigojimus ir būti visiškai ramus, kad numatytame biudžete neatsiras „papildomų“ eilučių“. Visa tai išlaisvina žmogų nuo bereikalingų rūpesčių ir padeda mėgautis gyvenimo moderniame name privalumais.“
Ar komunaliniai mokesčiai gyvenant individualiame name tikrai didesni? Ar transporto spūstys susidaro tikrai priemiesčiuose, o ne pačiuose miestuose? Kokiems žmonėms vertėtų pagalvoti apie gyvenimą individualiame name?
Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų jums aktualių klausimų išgirsite jau šį savaitgalį prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ vyksiančioje Būsto mugėje.